Dom pod klucz – stan zero

Masz do nas pytanie? Zapraszamy do kontaku

Stan zerowy, stan surowy otwarty, stan surowy zamknięty oraz stan deweloperski – to kolejne etapy budowy każdego obiektu. Stan zerowy, czyli początkowy etap budowy wydaje się być stanem, w którym niewiele się dzieje – etap pochłania najmniej czasu (około miesiąca), a efekty wizualne także nie są imponujące. Tymczasem prace budowlane na tym etapie są intensywne, a ponadto wymagają od nas, Art-Deko, mocnego zaangażowania, bowiem to na fundamenty, oddziałują największe siły i to ich zadaniem jest równomiernie przenoszenie obciążeń na grunt – popełnione na tym etapie błędy są trudne do naprawienia i mogą sporo kosztować.

Budowa stanu zerowego (doprowadzenie prac budowlanych do poziomu terenu) w naszym wykonaniu obejmuje:

  • wyrównanie powierzchni działki, zdjęcie wierzchniej warstwy gruntu, wykonanie wykopu,
  • wykonanie i zalanie fundamentów (płyty fundamentowe, ławy, stopy),
  • postawienie ścian fundamentowych,
  • wykonanie izolacji przeciwwilgociowej i termicznej,
  • przygotowanie przepustów do poprowadzenia instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej,
  • wykonanie warstw przygotowawczych pod podłogę.

Stan zerowy to pierwszy namacalny zarys budynku – po zakończeniu prac Inwestor może zobaczyć dokładne umiejscowienie obiektu, jego rozmiary.

Jeśli budowany obiekt nie posiada piwnicy, a występujące na działce warunki gruntowe są dobre tzn. teren płaski o dobrej nośności gruntu i niskim poziomie wody gruntowej, wykonanie stanu zero budowy stanowi około 10% kosztów budowy. Koszt zależy również od stopnia skomplikowania obiektu, zastosowanych materiałów i zakresu wyżej wymienionych prac. W Art-Deko cenę za wykonanie pierwszego etapu budowy ustalamy indywidualnie z każdym Klientem.

Jako wykonawca z wieloletnim doświadczeniem w budownictwie, działający w okolicach miast Pabianice, Konstantynów Łódzki, Aleksandrów, Ksawerów przykładamy bardzo dużą wagę do pierwszego etapu budowy – powierzając nam realizację inwestycji (np. dom, siedziba firmy) masz pewność, że zastosujemy najnowocześniejsze, najlepsze i najbardziej korzystne rozwiązania.

Art-Deko – stabilnie stojący obiekt!