Murowanie ścian

Masz do nas pytanie? Zapraszamy do kontaku

Nic tak nie cieszy Inwestora jak wychodząca z ziemi budowa – wznoszone ściany sprawiają, że z każdym dniem obiekt zdaje się rosnąć w oczach i nabierać kształtu. Murowane ściany, bo w takiej technologii powstaje zdecydowana większość domów jednorodzinnych, powinny być solidne i proste, by zapewnić przede wszystkim bezpieczeństwo budynku (krzywe ściany źle przenoszą obciążenia), jego wytrzymałość, niską nasiąkliwość, dobrą izolację i akustykę. Wznoszenie ścian wydaje się być prostą czynnością, jednak by osiągnąć zadowalający efekt, należy przestrzegać zaleceń producentów, zasad obowiązujących w danej technologii murowania (np. dopuszczalnych odchyleń).

W Art-Dekor, niezależnie od tego czy stawiamy ściany zewnętrzne czy wewnętrzne (nośne, działowe, dwuwarstwowe czy trójwarstwowe) kontrolujemy ich budowę już od pierwszej warstwy, ponieważ 2-3 cm warstwa zaprawy pozwala wyrównać podłoże fundamentu i ustawić idealnie prosto w poziomie elementy ścienne. Nasze wieloletnie i bogate doświadczenie pozwala służyć Klientowi radą i pomocą podczas wyboru materiałów do budowania ścian – ich ogromny wybór sprawia, że łatwo skusić się na materiały słabej jakości bądź też na materiały o różnych właściwościach. Trwałe połączenie ze sobą elementów muru (beton komórkowy, silikaty) za pomocą zaprawy zależy także od pogody – o ile fundamenty można stawiać prawie w każdych warunkach pogodowych, o tyle murowanie ścian powinno się wykonywać wczesną wiosną, gdy temperatura oscyluje w okolicach 5 stopni Celsjusza.

 

Marzysz o solidnym domu w okolicach miejscowości Pabianice, Konstantynów Łódzki, Aleksandrów, Ksawerów? Powierz budowę ścian doświadczonej ekipie budowlanej!