Płyta fundamentowa

Masz do nas pytanie? Zapraszamy do kontaku

Solidne fundamenty są gwarancją stabilności domu – trwałej konstrukcji, niepękających ścian i braku innych problemów. Tradycyjnym i powszechnie stosowanym rozwiązaniem są ławy i ściany fundamentowe, ale coraz śmielej konkuruje z nimi płyta. 

Płyty fundamentowe, zestawy odpowiednio dobranych materiałów budowlanych układanych warstwowo, które nadają kształt odpowiedniej mieszance betonu, posiadają wiele zalet. Charakteryzują się m.in.:

  • dużą nośnością,
  • równomiernie rozłożonym obciążeniem,
  • prostą konstrukcją pozwalającą na szybkie prowadzenie prac (wylewanie i zbrojenie płyty fundamentowej trwa ok. 6-7 dni), oszczędność czasu i pieniędzy (budowa płyty fundamentowej jest tańsza niż fundamentów słupowo-ryglowych), pozwalającą zminimalizować ryzyko popełnienia błędów,
  • ciągłością powierzchni, co przekłada się na energooszczędność domu, brak mostków termicznych, zmniejszenie ryzyka pojawienia się pleśni, grzybów, owadów, gryzoni itp.,
  • możliwością zainstalowania na jej powierzchni lub w dodatkowej warstwie przewodzącej systemów grzewczych.

Z wyżej wymienionych powodów płyta fundamentowa bardzo dobrze sprawdza się na terenach, gdzie występuje wysoki poziom wód gruntowych, gdzie podłoże ma słabą nośność. Płyta to idealne rozwiązanie dla obiektów w każdej technologii (energooszczędne, pasywne), w tym także tych o skomplikowanej bryle.

Wylewanie płyty fundamentowej to technologia, w której nie specjalizuje się zbyt wiele firm. W ofercie Art-Dekor taka usługa się znajduje – zrealizowaliśmy już obiekty w okolicach miejscowości Pabianice, Konstantynów Łódzki, Aleksandrów, Ksawerów, których fundament stanowi płyta. Oferujemy kompleksową obsługę klienta tzn. dobieramy potrzebne materiały budowlane, wykonujemy wszelkie prace i pomagamy w przygotowaniu budowy. Cena za wykonanie płyty fundamentowej zależy od rozmiaru obiektu, powierzchni, terenu, lokalizacji, materiałów, dlatego kosztorys przygotowujemy indywidualnie dla każdego klienta.

 

Zapraszamy do konsultacji!