Schody żelbetowe

Masz do nas pytanie? Zapraszamy do kontaku

Schody przestały pełnić tylko funkcję użytkową, czyli łącząc kondygnacje dawać możliwość przedostawania się na piętra. We współczesnych domach i obiektach schody pełnią także rolę ozdoby wnętrza, dlatego zaraz po bezpieczeństwie, komforcie użytkowania bardzo ważnym kryterium wyboru jest ich dekoracyjność.

Schodami, które nie wprowadzają ograniczeń w aranżacji wnętrz i które można wykończyć na wiele sposobów (drewno, żywice, płytki ceramiczne, gres) są schody żelbetowe. Solidne, trwałe, odporne na działanie ognia, a przede wszystkim najtańsze schody żelbetowe można wykonać na etapie budowy domu i używać w krótkim czasie po wykonaniu. Najczęściej spotykanymi  w budynkach mieszkalnych konstrukcjami schodów są:

  • schody płytowe – schody, w których płyta żelbetowa opiera się na belkach spocznikowych lub na ścianie, gruba i nieestetyczna płyta dobrze prezentuje się przy schodach o małej rozpiętości,
  • schody policzkowe – schody, w których belki policzkowe opierają się na ścianie lub stropie, stosowane przy schodach krętych lub ażurowych,
  • schody wspornikowe – schody, których stopnie mocuje się tylko z jednej strony – w ścianie, lub w żelbetowej belce biegnącej w połowie ich szerokości.

Wykonanie wewnętrznych schodów żelbetowych warto zlecić doświadczonej ekipie – wylanie betonu nie jest trudną czynnością, ale budowa konstrukcji (deskowanie i zbrojenie musi uwzględniać określoną w projekcie głębokość, szerokość, wysokość stopni) i owszem. Błędy popełnione podczas wykonywania schodów są kosztowne i trudne do naprawienia.

Solidne i zgodne z projektem schody żelbetowe wykonawca Art-Dekor postawi w okolicach miejscowości Pabianice, Konstantynów Łódzki, Aleksandrów, Ksawerów.

Zapraszamy!