Monolit

Masz do nas pytanie? Zapraszamy do kontaku

Stropy gęstożebrowe to stropy, które cieszą się dużym zainteresowaniem i projektantów i inwestorów. Za ich powszechnym stosowaniem przemawia znana od lat technologia kładzenia, dostępność prefabrykatów, lekkość i szybkość wykonania. Strop ten posiada pewne ograniczenia – stanowi słabą barierę akustyczną, a ponadto nie daje możliwości dowolnego kształtowania obrysu. Warunki te spełnia drugi najczęściej wykorzystywany w budownictwie jednorodzinnym strop – monolit.

Stropy monolityczne to stropy wykonane z betonu zbrojonego bezpośrednio na miejscu budowy, wymagające pełnego solidnie podpartego stemplami deskowania. Wykonanie stropów monolitycznych jest skomplikowane z kilku względów. Po pierwsze powstają dla konkretnego obiektu – ich rozpiętość, wytrzymałość i użytkowość poprzedzają fachowe obliczenia., dlatego wprowadzanie jakiekolwiek zmian i odstępstw bez zgody osoby odpowiedzialnej za projekt są zabronione. Po drugie sposób montażu wymaga wiedzy i umiejętności od ekipy budowlanej (m.in. poprawność ułożenia deskowania oraz prętów zbrojeniowych musi przed betonowaniem stropu skontrolować kierownik budowy lub inspektor nadzoru). Do wad tego rozwiązania należy także czasochłonność – z dalszymi pracami na kondygnacji należy się wstrzymać do momentu aż beton osiągnie właściwą wytrzymałość. Biorąc pod uwagę jednak fakt, że stropy żelbetowe do montażu nie wymagają użycia specjalistycznych sprzętów, że dają możliwość wykonania stropu o nietypowym kształcie, o dużej rozpiętości i pozwalają na dowolność w układzie ścianek działowych, warto rozważyć to rozwiązanie dla swojej inwestycji.

Art-Dekor, którego liczne realizacje obiektów ze stropem monolitycznym powstały w miejscowościach Pabianice, Konstantynów Łódzki, Aleksandrów, Ksawerów służy swoim klientom pomocą, radą i fachowym wykonaniem.

Zapraszamy do współpracy!